  • GRM0335C1E4R8BD01D
GRM0335C1E4R8BD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E4R8BD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E4R8BD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 4.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 15390
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E4R8BD01D
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm