  • GRM0335C1E6R3BA01J
GRM0335C1E6R3BA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E6R3BA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E6R3BA01J
Description:
6.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 11888
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E6R3BA01J
    Select All
  • Negative Tolerance
    1.59%
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • Thickness
    300μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    6.3pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.59%