  • GRM0335C1E750GD01D
GRM0335C1E750GD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E750GD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E750GD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 75pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 15545
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E750GD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Obsolete
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm