  • GRM0335C1E8R0DA01D
GRM0335C1E8R0DA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E8R0DA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E8R0DA01D
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 8.0pF 25volts C0G +/-0.5pF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E8R0DA01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm