  • GRM0335C1E8R6BA01J
GRM0335C1E8R6BA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E8R6BA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E8R6BA01J
Package:
0201
Datasheet:
Description:
8.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 7763
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E8R6BA01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    8.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.16%
  • Negative Tolerance
    1.16%