  • GRM0335C1E9R0CA01J
GRM0335C1E9R0CA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E9R0CA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E9R0CA01J
Description:
GRM 9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 17470
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E9R0CA01J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm