  • GRM0335C1E9R1WA01D
GRM0335C1E9R1WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E9R1WA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E9R1WA01D
Package:
0201
Datasheet:
Description:
9.1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 1880
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E9R1WA01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    9.1pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    0.55%
  • Negative Tolerance
    0.55%