  • GRM0335C1E9R9DD01D
GRM0335C1E9R9DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E9R9DD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E9R9DD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 9.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 4954
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E9R9DD01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    9.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm