  • GRM0335C1H200JD01D
GRM0335C1H200JD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H200JD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H200JD01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 20pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2133
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H200JD01D
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%