  • GRM0335C1H3R9CA01D
GRM0335C1H3R9CA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H3R9CA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H3R9CA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0335C1H3R9CA01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
GRM0335C1H3R9CA01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
GRM0335C1H3R9CA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0335C1H3R9CA01D applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H3R9CA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm