  • GRM0335C1H7R8BD01D
GRM0335C1H7R8BD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H7R8BD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H7R8BD01D
Description:
GRM 7.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 11750
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H7R8BD01D
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    7.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm