  • GRM0335C2A150GA01J
GRM0335C2A150GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A150GA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A150GA01J
Package:
Description:
15pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 9458
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A150GA01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    340.194278μg
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C