  • GRM0335C2A300JA01D
GRM0335C2A300JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A300JA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A300JA01D
Package:
0201
Description:
30pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 13501
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A300JA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated DC
    100V