  • GRM0335C2A4R4BA01J
GRM0335C2A4R4BA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A4R4BA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A4R4BA01J
Package:
Datasheet:
Description:
4.4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10963
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A4R4BA01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    340.194278μg
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    4.4pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    2.27%
  • Negative Tolerance
    2.27%