  • GRM0335C2A6R0BA01D
GRM0335C2A6R0BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A6R0BA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A6R0BA01D
Package:
Datasheet:
Description:
6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15481
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A6R0BA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.67%
  • Negative Tolerance
    1.67%