  • GRM0335C2A6R0DA01J
GRM0335C2A6R0DA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A6R0DA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A6R0DA01J
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 3243
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A6R0DA01J
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
    C0G
  • Length
    609.6μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm