  • GRM0336S1E5R2DD01D
GRM0336S1E5R2DD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0336S1E5R2DD01D
HK JDW NO:
535-GRM0336S1E5R2DD01D
Description:
GRM 5.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF S2H 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 14221
Step5Bar-code shipping tag
GRM0336S1E5R2DD01D
  • Temperature Coefficient
    S2H
  • Capacitance
    5.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    S2H
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF