  • GRM033C80G473ME01J
GRM033C80G473ME01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033C80G473ME01J
HK JDW NO:
535-GRM033C80G473ME01J
Description:
47nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 5875
Step5Bar-code shipping tag
GRM033C80G473ME01J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    0.3mm