  • GRM033C80J105ME05D
GRM033C80J105ME05D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033C80J105ME05D
HK JDW NO:
535-GRM033C80J105ME05D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM033C80J105ME05D Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X6S.Powered by voltage of 6.3V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GRM033C80J105ME05D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X6S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V
GRM033C80J105ME05D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM033C80J105ME05D applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GRM033C80J105ME05D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Thickness (Max)
    0.015 0.39mm