  • GRM033R11E331KA01D
GRM033R11E331KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R11E331KA01D
HK JDW NO:
535-GRM033R11E331KA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 6259
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R11E331KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Size Code
    0201
  • Height
    0.3mm