  • GRM033R61A122JA01D
GRM033R61A122JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61A122JA01D
HK JDW NO:
535-GRM033R61A122JA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 1200pF Ceramic Capacitor ±5% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 8178
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61A122JA01D
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm