  • GRM033R61A153KE84D
GRM033R61A153KE84D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61A153KE84D
HK JDW NO:
535-GRM033R61A153KE84D
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 0.015uF 10volts X5R 10%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61A153KE84D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm