  • GRM033R61A222MA01D
GRM033R61A222MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61A222MA01D
HK JDW NO:
535-GRM033R61A222MA01D
Package:
0201
Datasheet:
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 5774
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61A222MA01D
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    0.3mm
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • Thickness
    300μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0201
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C