  • GRM033R61C104KE14J
GRM033R61C104KE14J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61C104KE14J
HK JDW NO:
535-GRM033R61C104KE14J
Package:
0201
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 3949
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61C104KE14J
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Package / Case
    0201
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    0.3mm