  • GRM033R61E102KA01D
GRM033R61E102KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61E102KA01D
HK JDW NO:
535-GRM033R61E102KA01D
Description:
Cap Ceramic 0.001uF 25V X5R 10% SMD 0201 85C Paper T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61E102KA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm