  • GRM033R61E472KA12J
GRM033R61E472KA12J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R61E472KA12J
HK JDW NO:
535-GRM033R61E472KA12J
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 16400
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R61E472KA12J
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    340.194278μg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm