  • GRM033R71E681KA01J
GRM033R71E681KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM033R71E681KA01J
HK JDW NO:
535-GRM033R71E681KA01J
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM033R71E681KA01J Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
GRM033R71E681KA01J Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM033R71E681KA01J Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM033R71E681KA01J applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
GRM033R71E681KA01J
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    300μm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    330μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm