  • GRM1532C1H681JDD5D
GRM1532C1H681JDD5D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1532C1H681JDD5D
HK JDW NO:
535-GRM1532C1H681JDD5D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 7277
Step5Bar-code shipping tag
GRM1532C1H681JDD5D
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Length
    1mm