  • GRM1552C1H681JA01D
GRM1552C1H681JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1552C1H681JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1552C1H681JA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 8181
Step5Bar-code shipping tag
GRM1552C1H681JA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm