  • GRM1554C1H2R0CZ01D
GRM1554C1H2R0CZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1554C1H2R0CZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1554C1H2R0CZ01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
2pF Ceramic Capacitor 250ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 6440
Step5Bar-code shipping tag
GRM1554C1H2R0CZ01D
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    250ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Pure Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    CK
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Positive Tolerance
    12.5%
  • Negative Tolerance
    12.5%
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm