  • GRM1555C1E6R2WA01D
GRM1555C1E6R2WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C1E6R2WA01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C1E6R2WA01D
Description:
6.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 5543
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C1E6R2WA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    6.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    0.81%
  • Negative Tolerance
    0.81%
  • Length
    1mm