  • GRM1555C2A1R9BA01D
GRM1555C2A1R9BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C2A1R9BA01D
HK JDW NO:
535-GRM1555C2A1R9BA01D
Description:
1.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 12420
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C2A1R9BA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    6.010099mg
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    5.26%
  • Negative Tolerance
    5.26%
  • Length
    1mm