  • GRM1555C2A4R8WA01J
GRM1555C2A4R8WA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM1555C2A4R8WA01J
HK JDW NO:
535-GRM1555C2A4R8WA01J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
4.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 15245
Step5Bar-code shipping tag
GRM1555C2A4R8WA01J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    6.010099mg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    4.8pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1.04%
  • Negative Tolerance
    1.04%
  • Length
    1mm