  • GRM1556T1H6R2CD01D
GRM1556T1H6R2CD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1556T1H6R2CD01D
HK JDW NO:
535-GRM1556T1H6R2CD01D
Description:
GRM 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF T2H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 14403
Step5Bar-code shipping tag
GRM1556T1H6R2CD01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    T2H
  • Capacitance
    6.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    T2H
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm