  • GRM155B11E153KA61D
GRM155B11E153KA61D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155B11E153KA61D
HK JDW NO:
535-GRM155B11E153KA61D
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 15097
Step5Bar-code shipping tag
GRM155B11E153KA61D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Length
    1mm