  • GRM155B31E393KA87D
GRM155B31E393KA87D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155B31E393KA87D
HK JDW NO:
535-GRM155B31E393KA87D
Description:
39nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 17128
Step5Bar-code shipping tag
GRM155B31E393KA87D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Length
    1mm