  • GRM155C71H104ME19J
GRM155C71H104ME19J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155C71H104ME19J
HK JDW NO:
535-GRM155C71H104ME19J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% 22% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 10810
Step5Bar-code shipping tag
GRM155C71H104ME19J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7S
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Multilayer
  • Length
    1mm