  • GRM155C81A225ME15J
GRM155C81A225ME15J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155C81A225ME15J
HK JDW NO:
535-GRM155C81A225ME15J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 20% 0402
Quantity:
In Stock : 16979
Step5Bar-code shipping tag
GRM155C81A225ME15J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Dielectric
    X6S
  • Length
    1mm