  • GRM155R11C123KA01D
GRM155R11C123KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R11C123KA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R11C123KA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
12nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 4466
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R11C123KA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Ceramic
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
  • Size Code
    0402
  • Length
    1mm