  • GRM155R61A104JA01D
GRM155R61A104JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R61A104JA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R61A104JA01D
Package:
Description:
100nF 10V Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 467592
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R61A104JA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    10V
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm