  • GRM155R6YA224ME01J
GRM155R6YA224ME01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R6YA224ME01J
HK JDW NO:
535-GRM155R6YA224ME01J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 7266
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R6YA224ME01J
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm