  • GRM155R71C113KA01D
GRM155R71C113KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71C113KA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R71C113KA01D
Package:
0402
Description:
11nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 11751
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71C113KA01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    11nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm