  • GRM155R71C183MA01D
GRM155R71C183MA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71C183MA01D
HK JDW NO:
535-GRM155R71C183MA01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
18nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 7483
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71C183MA01D
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    18nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm