  • GRM155R71H682JA88J
GRM155R71H682JA88J
advertisement
Manufacturer No:
GRM155R71H682JA88J
HK JDW NO:
535-GRM155R71H682JA88J
Description:
6.8nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 3820
Step5Bar-code shipping tag
GRM155R71H682JA88J
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm