  • GRM1882C1E561JA01D
GRM1882C1E561JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C1E561JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1882C1E561JA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
560pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 1000
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C1E561JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm