  • GRM1882C1H120JZ01D
GRM1882C1H120JZ01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C1H120JZ01D
HK JDW NO:
535-GRM1882C1H120JZ01D
Description:
12pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 9888
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C1H120JZ01D
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    12pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Length
    1.6mm