  • GRM1882C1H680JA01B
GRM1882C1H680JA01B
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C1H680JA01B
HK JDW NO:
535-GRM1882C1H680JA01B
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 1304
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C1H680JA01B
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm