  • GRM1882C1H681JA01D
GRM1882C1H681JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C1H681JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1882C1H681JA01D
Package:
Datasheet:
Description:
680pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17627
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C1H681JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm