  • GRM1882C1H8R0DA01D
GRM1882C1H8R0DA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C1H8R0DA01D
HK JDW NO:
535-GRM1882C1H8R0DA01D
Description:
8pF Ceramic Capacitor 60 ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 3066
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C1H8R0DA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Voltage
    50V
  • Positive Tolerance
    6.25%
  • Negative Tolerance
    6.25%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm