  • GRM1882C2A181JA01D
GRM1882C2A181JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM1882C2A181JA01D
HK JDW NO:
535-GRM1882C2A181JA01D
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
180pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 8302
Step5Bar-code shipping tag
GRM1882C2A181JA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    180pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
  • Size Code
    0603
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm